Chamalu

Yol sadece Ol’mak ise.. Aşk getirir seni o Yol’a..

“Yol sadece Ol’mak ise.. Aşk getirir seni o Yol’a..” “İstesen de.. İstemesen de..” ❤️

Bir kez niyet etmeye gör Aşk’a.. Yol’a.. Ol’maya.. O haline Öz’e dönüşmeye.. O seni, gelir bulur bir yerde, bir zamanda, birinin vuslatında.. Amansız kalp sızının kapısının tam da önünde.. “O” an’ı bekler sabırla, metanetle, isabetle, istikrarla, biteviye.. Aşk ile.. “O” senin mecnunundur aslında.. Öz’ünde.. Sen görsen de.. Görmesen de.. Bilsen de bilmesen de.. Farketsen de farketmesen de.. Yaşarsın.. Bilinçsizce.. Öylecene.. Öylesine.. Acı deyip geçsen de.. Geçmesen de.. “O” seni hep aynı tutku ile.. Sadakat ile.. Yürekten bağ ile.. Aşk ile sevendir aslında.. ❤️
Anla ki..
Sevgili Bir’dir. Tek’tir. Her nefesinde..

Öz’ünde.. ❤️
……

Sen şimdi farketsen de.. Farketmesen de.. ❤️

……

… Bilir misin ki.. 💔🔥⭐️💥🌊❤️🌹

Kalbin aşkın acısı ile genişler. Her bir yanışında kalp içinin, canının.. Sızının can havli ile yarattığı yarıktan aşka cazip bir davet, sevgiliye derin bir hasret ile, canhıraş “Allaaahhh” dersin ya her seferinde… acıdan.. önce nefessiz kalıp da, bir anda derin bir nefes alarak, tam da o çatlağa.. İşte çatır çatır çatırdayarak kırarsın eski dış kabuklarını yüreğinin.. Depremde kırılan fay hattı misali, eski korku dolu, yokluk, yoksunluk, yalnızlık, sevgilisizlik dolu düşünce kalıplar ile korku, karanlık kokan duygu kalıplarının, çatırdayarak birbirinden ayrılıp, lav misali içindeki, özündeki yangının dışa doğru taşmasıyla, ılık ılık akar aşk.. o yarıklardan bedenine, benliğine doğru.. İşte bu da, aşıkın mucizesidir.

Çatır çatır kırar kasnak misali gerilmiş, geçmişte oya gibi işlenmiş onca eski hikayeni, ümitsizliklerini, tüm duygu ve düşüncelerini.. Özgürleştirir seni tümü ile eski, geçmiş benliğinden, akar acı ile tüm yaşlar yüreğinden fışkırıp gözlerinden.. Serinletir yangınını bir nebze.. Genişletir seni yeni ufuklara, tazelenmiş yeni umutlara ve sonsuz yollara.. ki yaşayasın.. Daha çok öz olasın.. Daha çok yeni “gerçek sen” olasın.. Öz’gür olasın.. Öz’gürce kendin olasın.. Yeni.. sadece yeni sen olasın diye.. Can olasın Can’ın yolunda Aşk olarak saf kalasın diye.. Sadece safi Aşk olana dek.. Sadece Ol diye.. ❤️ “O” diye.. Aşk diye..

….

Tıpki bu bahçendeki gonca gülün, sanki hiç bir an bile geçmemişcesine, taa sen yola çıkmadan önceki karlı gündeki gibi, taptaze, dipdiri, capcanlı yaşam dolu haliyle seni burada bekleyip, yeni açmış baharlar arasından, aşk-ı can ile karşıladığı gibi..

Hem yüzünde kocaman dopdulu, aydınlık bir gülümseme ile Can Sevgili uçağın inerken koca İstanbul oldu da.. sevgiyle, sevinçle, aydınlıkla yüreğini açıp hoşgeldin demedi mi sana?!..

Bu da “O”nun sana Aşk’ı ifadesi değil de nedir ki? ❤️

Anlamak istersen hikmeti gülden sor..🌹 O aşk olmuş ki, böyle zamanın geçmesinden bihaber, capcanlı yaşam halinde..

Ya sen?! neresindesin şimdi yolunun?!

Donmuş durmuş seni bekler, yolunu gözler gibi görünen zamanın anlamı ne ola ki şimdi?

Gül olma vakti gelmedi mi sence hala?… 🌹

❤️

İstanbul 27.02.2016 12.12

Not: Bahçemdeki Pembe Gonca Gül, 27.02.2016 tarihinde fotosunu çektiğim son hali ile ve 29.01.2016 tarihli blog yazımdaki fotoda yer alan gül aynı ve aynen duruyor. Buzlar hariç.. Buarada halen de duruyor.. İnsan bana ne anlatmak istiyor diye düşünüyor?! Enteresan.. 16.03.2016 💖🌹😊

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Bırakın