Chamalu, Gaia Journey, Gelişim

Yol Hakikat’ten Aşk İse.. Anne ve Evlat Olmak da hep Bir Aşka vesile.. ❤️❤️🌹🌹🙏🏻🙏🏻⭐️⭐️🎈🎈😇😇🌎

“Yol Hakikat’ten Aşk ise.. Anne ve Evlat olmak da hep Bir Aşka vesile.. ” ❤️❤️🌹🌹⭐️🎈🎈😇😇🌊🐬🐳

Öncelikle tüm annelerin ve anne yüreği ile yaşayan herkesin ve tüm canlıların anneler günü kutlu olsun.. Annelerini ya da çocuklarını yitiren herkesin ve tüm canlıların da yüreği annelik sevgisi ve şefkati ile şifa bulsun..

…. Bana gelince.. Bugün tüm duygusallığım coştu ve içimden ve de elimden, bugünü, yüreğimi ve şu andaki farkındalıklarımı yazıya dökerek sizlerle hep Bir’likte tüm varoluşumuzu doğalca onurlandırmak geldi..

2 evladım da bana içimdeki varlığından bihaber olduğum gücü keşfedip ortaya koymamı.. ve sadece özgürce gerçek kendimi yaşama katmamı… ve en çok da onları Can’ımdan çok sevdiğim gibi.. asıl kendimi sevmem gerektiğini öğretti bana şu ana dek.. Çünkü kimse ve hiç birimiz kendisini gerçekten sevmeyi başaramadan bir başkasını gerçekten ve özgürce, derinden, tam anlamı ve bütünü ile sevemiyor..

Çocuklarımdan Zeynep’im sürpriz yapıp bambaşka hayat ve hayaller kurarken gelip kalbimi aşkı ile sıcacık açarak ömür boyu (dilerim sağlıklı, mutlu ve uzun ömürlü olsun) yanımda benimle sonsuz değerli varlığı ile enfes bir Can olarak, muhteşem sonsuz sevgi dolu yüreği ve ışıl ışıl varlığı ile beni aşkı ile ihya ederek… ve bazen de beni yaptığı binbir numara ile iyice zorlayıp yaratıcılığımı devreye sokmama vesile olup… “asla klasik bir anne olmama hiç mi hiç izin vermeyişiyle!!:))” hayatımın çok erken döneminde ona ve kendime sahip çıkışımla ve hayattaki duruşumu belirlememe ve kendimde sayesinde bulduğum tüm gücümle yaşama asılmama.. ve özgürce kendim olarak yaşam mücadelesi vermeme vesile oldu.. değerli varlığıyla içimdeki doğal, gerçek anneyi uyandırdı.. Yani beni ben yapan değerlerimden hiç ödün vermeden tüm zorluklara rağmen ona iyi örnek olmak adına hep dimdik ve ben olarak.. hep merkezimde yaşadım.. Dağıldığım zamanlarda mihenk taşım bu oldu.. Benim iyi annelik anlayışım da hep bu doğrultuda oldu.. Kızımında gerçekten sadece kendisi olması ve tüm öz’günlüğü ve öz’gürlüğünce kendi değerleri ile bütün ve öz’e güvenli yaşaması.. Kimi zaman çok zordu yolumuz.. Ama yürek yolumuzda hep Bir’likte çok güçlendik.. Ve başardık.. Çok şükür.. Ödülü tüm zorlukları unutturdu.. Bugün o ayakları yere sapasağlam basan, güçlü, öz’e güvenli, sağlıklı, dengeli, başarılı, kocaman yüreği sevgi dolu genç bir yetişkin kadın ve değerlerine sahip çıkarak yaşıyor.. Tüm öz’günlüğü ve öz’gürlüğünce sadece kendi olarak.. çook yaşa emi bir tanem!! Yürek çocuğum.. Can’ım kızım..

Diğer yürek çocuğum ise hiç ummadığım bir anda, neredeyse imkansız görünen şartlarda bana gelip kısacık bir zaman diliminde bana, bedenime ve ruhuma derinden dokunup.. beni gerçek güçlü dişil ben ile yüzleştirip.. içimdeki özgür, bağımsız, güçlü, özgün amazon kadınını tekrar Can’landırıp.. hayata yapmaya geldiğim şey olmamı biraz acı vererek de olsa hatırlamamı sağladığı.. ve hem bu gerçeklikteki kısacık varlığı, sonsuzluktaki değerli varoluşu ve zaman zaman çok acı veren yokluğu ile de.. cennetten sürekli sevgisi ile o benim için derin anlamı olan gerçekliğini… ve kendime hak ettiğim değeri vererek yaşamam gerektiğini… ve yaşam amacımı hatırlattığı için de ayrıca çook minnettarım.

Ve iyi ki varsınız ve iyi ki her şekilde hayatıma dokundunuz ve beni olduğum gibi çok sevdiniz.. çok şanslıyım ve çok şükrediyorum. Beni bana hatırlatan muhteşem varlıklarını bana yolladığı için de Yaradanına minnettarım. Ve Öz’üme bu zorlu ancak muhteşem deneyimleri Bir’likte yarattığımız için şükrediyorum. Ve en çok da hep imkansız görünen ya da sandığım şeylerin gerçek olmasına vesile olan… ve hayattaki müthiş mucizelerin gerçek olabildiğine… ve benim mucizeleri yüce Yaradan ile Bir’likte yaratımına katılarak gerçek yapabildiğime.. inanmamı sağladınız.

Ve güzel yeğenime.. Annesi olmasam da yüreğimden aynı şefkat, sevgi ve içtenliği akıtarak paylaşabildiğim Can’ım gibi sevdiğim benim için özel varlığa..
Ve var olan tüm Dünya çocuklarına.. Anne olmanın tüm çocuklara eşit mesafede aynı yürek açıklığı ve değerbilirlik ve sorumluluk ile davranmak… onları her an düşünerek öngörülü davranıp yaşamak… şefkat ile sevip kollamak olduğunu her an hatırlattıkları için. Hepsine çok şükrediyorum özellikle ruhuma, varlığıma, bedenime… anneliğime, Yaradanım Öz’e, iletişimimize, kutsal olan enerjiye… en büyük anne Dünya ve Doğa Ana’ya, herşeye rağmen bizi cömertçe besleyip koruyup kollayan, en müthiş öğretmen olan, bizi yaşatan O muhteşem varlığına..

Dilerim biz de en az onun kadar cömert ve sevgi dolu olabilelim ondan öğrenerek ve ona sonsuz saygı ve sevgi göstermeyi hatırlayalım..

Ve nacizane kendime.. içimdeki güçlü, yabanlığını koruyan dişi, doğal bilge, dimdik duran, yaratıcı ve gerçek sevgi ile dolu şefkatli değer bilen kadına..
her zaman dışa yansıtmayı hatırlayamasam da;))
her an hatırlamayı ve yansıtmaya niyet ediyorum..

Yine içimdeki.. Gerçek ve güçlü, zeki, aydınlık, koruyup, kollayıcı, merhametli erilime. Yaratıcı Ben’liğime. Tatlı küçük muzip, yaratıcı, eğlenceli, duyarlı, sevgi, yaşam dolu iç çocuğuma.

Ve tabii ki beni bu hayata getiren Can’ım Annem ve Can’ım Babama..

Kendimi ve başkalarınıı farklılıklarımızla sevmeyi, özgünlüğümüzü ve öz’gürlüğümüzü korumayı ve bitmeyen yaşam enerjisiyle bazen zorlayıcı da olsa hep canlı yaşanayı hatırlatan Can Yoldaşı Ablama..

Ve tüm fiziksel ve ruhsal Atalarıma.. Tüm kardeşlerime ve hayat yolumdaki arkadaşlarıma..

Aşkı ile dönüşüp, özgürleşip, daha da çok gerçek kendimi bulup, hayata geçirmeme, varlıkları ve bazen de yoklukları ile vesile olan hayatımdaki güzel ruhlu, güzel yürekli erkeklere… ve bana kadın olmakla anne olmak arasındaki ince mesafeyi hatırlatan içlerindeki çocuklara.. 😉

Meleklerime ve ışık rehberlerime. Ve gelecek nesillerime.. Dilerim yüreğimdeki, öz bilincimdeki aşk.. sevgi ve ilahi irade gücümü… ve bilincine vardığım tüm hakikat ve güzellikleri.. en iyi, en yararlı ve hayırlı şekilde aktarıyorum ve aktarmaya devam ederim sizlere..

Beni ben yapan ve beni benden alan her ne varsa ve yoksa hepimize şükrediyorum. En başta da hayatın ta kendisine şükürler olsun.

Yaşamak güzel bir şey.. Her boyutta. Aşk ve sevgi ile.. Yürek Bir’liğiyle.. Gerçekten Ol’maya geldiğimiz şey her ne ise O Ol’arak.. Hep de böyle ol’sun. Sevgimle.. ❤️🌹🎈🙏🏻⭐️🌎😇

İstanbul 8.5.16 12.00

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Bırakın