Chamalu

Yeniye hazırım..

“Yeniye hazırım..” “Yolun açık olsun geçmişim.. Hoşgeldin yeni kendim, yeni yolum, yeni yürek yolculuklarım..” ❤

Hayatımda çok önemli bir evre tamamlandı bugün.. Şöyle bir baktım da sanırım 10 senelik bir evre tamamlanıp görevini bitirdi ve ben yepyeni bir ben olarak yeni bir döneme, yeni yaşam evreme daha tam, daha güçlü, daha farkında, daha sevgi kapasitem yükselmiş, daha kendim, daha gerçek olarak adım atıyorum.. Tüm bu süreçte yaşamımda olan herkese ve herşeye müteşekkirim.. Sevgiyle özgür bırakıyorum kendi yollarına iyilikler dileyerek..

Çok duyarlıyım içim tir-tir titreşiyor.. Yüreğim genişledi ve iyice hassaslaştı.. Çok daha farkındayım dugularımın ve duyularımın.. Yeniye açılmanın mutluluğu, heyecanı, merakı ile nazlı, temkinli, herşeyi çok ince titreşimlerle hissediyor olmaktan gözleri dolu dolu, tatlı bir temkinlilik ile, muzur bir merak edası arasında titreşen tatlı bir kız çocuğu var içimden hafiften yan yan bakarak kafasını dışarı uzatan..

Yoğun ve rafine yüksek frekanslı bir sevgi ile titreşiyor yüreğim.. Nasıl anlatsam bilemiyorum ki? Sanki en yüksek dağların en tepesinde tertemiz, püripak hava ile ve öte yandan da en derin uzay boşluğundaki en ötedeki gerçeklik gezegenindeki saf bir nokta sevgi ile de iletişimde, temasta olan yüksek titreşimli bir kristal gibi yüreğim, içim.. Dağın zirvesinde mis gibi, buz gibi havada, en derin yükseklikte pırıl pırıl, soğuk, keskin, saf, parlak, derin, rafine, süptil enerjilerin farkında, hakikatin ta kendisi ile yaşayan bir kristal parçasını keşfettim sanki yeniden.. İşte yüreğimdeki bu kristal parçası aktive oldu bugün.. Tir tir titreşerek algımı bütündeki ve derindeki tüm sevgilere çook daha duyarlı hale getirdi. Şimdi bundan sonra ne mi olacak? İşte onu hep birlikte yaşayarak izini sürüp, görüp, duyup, bilip, öğreneceğiz.. Aşk hali verdi bir kere onu net söyleyebilirim.. Saf bir aşkınlık duygusu.. Ve saf aşkım ile buluşma, kavuşma, yüzyıllarca sürmüş ayrılığımızın hasretinden sonra buluşup kavuşmanın derin huşu ve şükran duyarak özgürleşmesi, rahatlayıp, huzura erme ve yaşama başlama heyecanı karışımı bir duygu.. İki ruhun özlemle birbirini bulması ve aşk olmaları, aşk ile bir olmaları.. İçimdeki eril ile dişilin kavuşması bence bu duyguyu böylesi derinden ve yoğun, yüksek yaşamama vesile olan. Çok uzuun zamandır beklediğim bir andı bu.. Ömrümün gerçek amacına erişmesi için olması gereken şey.. Bu hasret sanki taa yaşamın başlangıcından bu güne süren bir ayrılığın, yüreğimdeki onarımı başka hiçbir şey ile mümkün olmayan, acısı, sızısıydı.. Sanki taa yaşamın asırlar önceki en başında, tekrar buluşmak üzere sözleşerek yürek parçam ile ayrı yaşamlara yol almışız.. Ve şimdi bugün burada bu yaşadığım anda onunla buluşarak, kavuşuyoruz.. Daha doğrusu onunla yeniden buluşup kavuşmanın umudu ile pırıl pırıl parlayarak tir tir titreşen kalbim ile o an’ın doğuşunu yaratıyoruz ve yaşıyoruz.. Bu zamansız ve amansız hasretin derin bitişinin, umut dolu, içime sinen müjdecisi oldu bugün yüreğimde yaşadıklarım.. Daha da nasıl anlatılır bilemedim, yetemedi kelimeler, ifadeler bu derin duygularıma ve saf gerçekliğime.. Dilerim yürekten yüreğe aktarmışımdır ve benim gibi derin hasret çekenlerin kavuşmalarına da umut olur ve belki de bir tatlı yıldız kıvılcımı ile vesile olur.. Bütünün hayrına olsun herşey ve hepimizinki.. Paylaşım niyeti de budur zaten neden yoksa onca yazıp da paylaşsın ki insan. Kendini ifade eder eder de bir yanında saklar yoksa di mi ya?! Sevgiler, umutlar, mutluluklar, aşklar, iyilikler, güzellikler yürekten yaratılıp da çıkıp paylaşılsın ki daha da çoğalsın.. Doğalca kolayca gerçekliklerimiz olsun.. Sevinçlerimiz olsun..

Yeni yaşama, dolu dolu yaşamaya niyet edip de mutlulukları yaşayarak paylaşıp çoğalttığımız yepyeni harika bir yıl olsun.. Yaşamaya başlayıp da sürdürdüğümüz, dolu dolu yaşamayı yaşarken anlamlandırdığımız, gerçek aşkı yeniden mutlulukla özgürce yaşayıp yepyeniden anladığımız, gerçekten sadece kendimiz olduğumuz, ve sadece olmaktan, yaşamaktan, sevmekten, sevilmekten mutlu olduğumuz bir yıl olsun.. Herşey olduğu gibi güzel.. Farkedelim ve yaşayalım yeter.. Güzellikler diliyorum.. Çam ağacının en tepesindeki yıldız gibi yaşamayı seçiyorum.. Yaşamaya ve daha çok kendim olmaya niyet ediyorum kendi adıma… Ruhumu, bedenimi, var oluşumu, içimdeki küçük muhteşem kız çocuğunu ve bahşedilmiş bu güzel hayatı kutlamak ve onurlandırmak için.. Bu benim görevim.. Bu hayata bunun için geldim.. Hayat amacımı onurlandırıyorum.. Daha çok gerçek olarak, yaratarak, yaşayarak.. Severek sevilmeye izin vererek, aşık olarak, aşkın bizi dönüştürmesine izin vererek, mutlu olarak, mutluluğa yaşamımızda daha çok izin vereceğimiz şeyler yaparak.. Kendime mutlu yaşama izni veriyorum.. Olduğum gibi muhteşem bir benim.. Bunu bilerek.. hayatımdaki herkesteki herşeydeki muhteşemliği de görmeye niyet ederek yaşamayı seçiyorum.. İçimde bir parçam buna itiraz etse de zaman içinde o parçamın da sevgiyle dönüşeceğine inanarak iyi niyetimi korumayı seçiyorum.. İyi ki varız.. Herkese gönlünce mutlu yıllar.. En önce kendimizle, sonra da sevdiklerimizle ve evrenlerce.. Bu yıl yüreğimizden akıp gelen gerçekliğimiz aşk ile, en iyi kendi olma halimize doğalca ve keyifle dönüşüm ve dolu dolu akışta yaşama yılı olsun.. Detaylarını hayat halletsin en güzel şekilde ve bütünün hayrına.. Mutlulukla.. Hep Bir’likte. Yürek yolumuzda.. Sevgilerimle..

Foto: Fuji dağı zirvesi- Fuji Yama Archives-Yurukaze’ye aittir.. Alıntıdır konu ile anlamlı bulduğundan.

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Bırakın