Gaia Journey, Voyage Voyage

Fethiye Yanıklar Köyü’nde bir cennet köşesi.. Yonca Lodge.. 💚💙💜☘️

Bu yürek ısıtan görüntülerdeki yerin adı Yonca Lodge.. ☘️ yaklaşık 28 yıldır Fethiye Yanıklar Köyü mevkiinde, görünce yürekten kutladığım birçok değerinden hiç ödün vermeden ve sürekli kendini geliştirerek hizmet veren bir cennet köşesi.. Bir gezgin dostum vesilesi ile bu harika yeri bu kez de ben keşfettim. Öncelikle böylesi ekolojik ve hemen herşeyi kendi doğal imkanları ile yaratan, yaşatan ve koruyan Şahin bey eşi Hatice hanım ve Oğulları Emre beyi Can-I gönülden kutluyorum.. Koskoca arazide gerçekten takdire layık bir mütevazilikte sadece 2 bloktan oluşan toplam 30 yatak kapasiteli bir doğal yaşam ortamı yaratmışlar.. Fotoğraflardan da görebileceğiniz gibi gerçekten kocaman bahçede yemyeşil çimenler, güller, çiçekler, meyve ağaçları, bir kenarından akan su.. Çimenlerde koşturan tavuklar, horozlar ve civcivler.. sazlık suda bir sürü ördek.. önü alabildiğine masmavi deniz.. sahilde yarattıkları doğal, hem gönül, hem göz zevkimizi okşayan ortamı kelimelerle anlatmam çok zor. Fotoğraflardan görmek de yetmez.. bence gidip yaşayarak görmek, keyfine varmak gerek.. dilerim imkanınız olur da yolunuz o tarafa düşer ve bizzat bu keyifli itinalı doğallıkla yaratılıp, yaşatılan atmosferi siz de deneyimlersiniz.. Şahin beyin kendine özel sos ve tam kıvamında pişirdiği yöre balıklarını denemenizi özellikle tavsiye ederim.. tadı tam anlamıyla damağımda kaldı.. Hatice hanımın ağaçtan toplayıp kendi elleriyle kırıp yaptığı doğal zeytinler de keza öyle.. Emre beyin nezaketi ve gezgin ruhunu da kattığı sohbetleri, personelin sıcak kanlı yardımseverliği, varlığı mutlu eden 10 yaşındaki kurt köpeği Efe, kedileri, bıldırcınları, horoz ve tavukları, ördekleri, hele ki bir tanesi dünya tatlısı, sosyal ve zeki ördek.. 💖🐧Yonca Loudge’u daha da ayrıcalıklı kıldı benim için.. öyle bir mekan ruhu yaratmışlar ki, kaldığım kısacık sürede tamamen kendi içsel yolculuk halimde olma niyetime rağmen, aynı ruhu hissedip paylaşımda bulunduğum birçok kişi ile tanıştım ve çok keyifli sohbetlerimiz oldu.. tek başına gezmenin dayanılmaz avantajlarından biri de bu bence.. Yeni birçok güzel insan tanıma fırsatın oluyor.. bir de tatlı sürpriz hiç ummadığım bir dostumla birbirimizden habersiz rast gelmek de benim için tam bir evrensel hediye an’ı oldu bu yolculuğumda..

Buarada su sporları severler için de sahilde 500 m ötesinde bu hizmeti veren bir yer var.. kanodan, rüzgar sörfü ve kite surf’e hepsi mevcut.. öğlen itibari ile hava bol rüzgarlı ve Deniz dalgalı genelde.. Fethiye taraflarında şahsen özellikle ekim ayını hava sıcaklığı ve sakinlik açısından tercih ediyorum.. Deniz sıcaklığı da muhteşemdi bana göre. Hatta sıcaktı bile.. 🙂 akşamları hava serin artık.. yanıma aldığım tüm kalın giyecekler için kendime teşekkür ettim:) geceleri sahilde yaktıkları ateşin çevresinde oturup diğer konuklarla sohbet edip, yıldızlarla kaplı gökyüzü, mehtap, hafif dalga sesleri ve müziğin keyfi ise başkaydı..

Bahçesinden gezgin gerçek özgür tavuklarından taze yumurtasını yediğim, hertürlü yiyeceğin ve içeceğin doğal hatta organik olduğu.. odaların ve çevrenin gerçekten tertemiz tutulduğu.. müziklerin tam kıvamında günün her saati yüreğe, ruha ve kulağa hitab ettiği. Bu sıcacık doğal atmosferi ve insanın içini açan, tazeleyen, keyif veren cennet köşesini dilerim tüm isteyenler imkan bulup tanısın.. ben tanıdığıma çok mutluyum. İyi ki varsınız ve yeryüzü sizinle daha güzel Yonca Lodge.. 💖 ☘️ tekrar görüşmek üzere..

Gaia Journey/ Nesli Olcay

15.10.16 Fethiye

img_7394

img_7403img_7401

img_7405img_7407img_7406

img_7390img_7384img_7382img_7383img_7386img_7391img_7392img_7393img_7397img_7399img_7398img_7400

 

img_7388img_7389img_7395

 

 

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Bırakın