Chamalu, Gaia Journey

Aslı’nda her şey Aşk.. Öz = Aşk ❤️🌹

Aslı’nda derinlerde biliyoruz ki, ilişkilerimiz hayatımızın en güzel, doğal, öz’el, öz’gür, anlamlı alanı.. Kökü, özü aşka dayalı.. Anlayacağınız.. Tüm ilişkilerimiz birer aşk-ı muhabbet alanı.. Aşk ile dopdolu heyecanlı ve canlı. Karmaşadan uzak dingin güzel anlamlı. İnsan kendisinin Aşk olduğunu farkettiği anda diğerlerinin de aşk olma ihtimali bir anda canlanıyor bilincinde. Hele ki Aşk Öz’ünden beslendiğini farkettiğinde.. aşkın aslında öz kaynaktan sonsuz aktığı, cömertçe seni besleyip sardığı ve senden yani kaynağından dışa hayata, insanlara, dünyaya ve evrene yayıldığı bilincine erdiğinde.. işte o zaman sen gerçek haline özüne dönüşüyorsun… Ve bir bakmışsın ki sen zaten aşksın! Aşkın ta kendisi.. Bizati aşk-ı muhabbetsin. O zaman ne birinde, ne ötekinde ne de bir diğerinde aşkı arayıp durursun. Biter her şey.. tüm karmaşa.. tüm telaş.. sadece ol’maya bakarsın.. Çünkü sen ol’dukça Aşkı hisseder yaşarsın. Aşk adeta senden fışkırır tüm yaşama yayılır. İşte o zaman senin kimi ya da neyi sevip aşık olduğun değil de ne kadar aşk olduğun önem kazanır. Yine aynı kişiyi de sevip koklayıp sarıp sarmalayıp öpmek okşamak ona doğru akmak hatta onun sana akıp gelmesine nazikçe izin vermektir tek yaptığın.. Doğalca nazikçe kolayca. Sadece ol’ma halince.

Ya da uzaktan da olsa aşk-ı muhabbet içinde bir, tam , bütün olduğunun farkında sevgide evrenlerce Bir’likte yaşadığını bilerek ruhların aşkını yaşar durursun. Zihninin bu dünyadaki ayrılık ilüzyonuna rağmen meydan okursun tüm karşıt inanç ve düşüncelere. Aşk’ını müebbet eylersin gönlünce. Acısını tadarsın keyfince.. Acının gözünün içine bakarsın seni terk edip de gitmesin diye… Bilirsinki acı da aslında Aşk.. “Aslı’ında her şey Aşk.. Çünkü Öz = Aşk..” ❤️🌹💥

image

…..

İstersen Aşk’ın hallerine teslim olursun.. O seni tüm katmanlarındaki enerji boyutlarınca, yani seviye seviye ister vurur duvardan duvara, ister alır götürür peri masallarının diyarına.. İstersen de iradeni kullanır, zihnini de yanına alır karar verirsin en mutlu mesut 4/4’lük aşkını yaşamaya kanınca kararınca, kendi özgür iradenle 1 edersin hakikatini eşitlersin güçlerini, kurarsın dengelerini.. İçte dışta Bir olursun.. Gökte Yerde Bir olma ilkesince yaşarsın Bir ve Bütünlüğünü.. Bilincince..

Yetmedi mi, çok mu kurgu geldi mühendis işi mekaniğe mi bağladı kafan bu işi.. Yok sinmediyse böylesi de içine.. Tam da yüreğine.. Sen de cesur yüreksin besbelli.. Bir adım daha öteye yani “ol’an her şey zaten ol’duğu gibi harika” ya açarsın beynini, bilincini, yüreğini, bedenini, hayatını, öz’de söz’de kendini.. Bak gör o zaman nasıl da akıyor hayat seninle bir’likte gürül gürül.. Doğalca, kolayca, zahmetsizce, menfaatsizce.. Kendince, güzelce, öz’el’ce.. Öz’gür’ce.. Ne tatlı bir hayatmış bu böyle..

Aşk ile Bir.. Herkes ile muhabbetle.. Akıp dur gönlünce.. Sevgice.. Zaten sana bu boyutta gelen ya senden yani Öz’dendir algınca.. Ya da Öz’üne bir cilvedir hayattan nasibince..

image

Seç seçebildiğini.. Sadece bil ki sen Aşk’tan yana razı isen, Aşk zaten senden yanadır her daim bu alemde.. Yeter ki sadece Aşk Ol’maya, Öz Ol’maya niyet et ve sadık kal.. O bilir kendisinden olanı.. Alır götürür seni yüreğinden tutup usulca, usulünce.. Aşk olan gerçeğine. Özüne.. Gönlüne. Sonsuzca..

Kal orada.. vardın ebedi yuvana.. Artık sadece O var.. Bende, Sende, Onda.. Artık gönül gözü kimde en net O’nu görüp Aşk-ı Muhabbet içinde akıyorsa.. O olur sevgili.. Ee bunu da artık Bir O bilir.. Sen aç gönlünü en iyisi O’na.. An’a.. Aşk’a.. Bak da gör, neler ol’uyor farket, şimdi ve burada..

…..

Bunun adı “Aşk-ı Muhabbet.. Önce onu seçmen gerek.. Ya da izin ver ve sadece fark et.. O seçer seni elbet.. Yeter ki niyet et Aşk Ol’maya.. Öz’üne dönmeye.. Öz’gürlüğüne.. Aşk’a.. Öz’e..

❤️🌹
İstanbul 12.04.2016 13.00
N.O.
Not: resimin sanatçısı bilinmiyor.. Bu vesile teşekkürler kendisine..

Bunlar Da İlginizi Çekebilir

Bir Yorum Bırakın