Nesli Olcay

Dünya benim yuvam..
Bedenim ruhumun yuvası..

Motto’sundan yola çıkarak bu güzel, mavi, dişil enerjili gezegene bir su damlası misali gelmemin ve burada kendim olarak yaşamamın mutlaka bir anlamı ve amacı vardır, benim görevim de bunu çok iyi anlayıp yapmak, yani gerçekleştirmektir niyetindeyim..

En azından benim yüreğim bana hep bunu söylüyor.. Ben de adımlarımı buna göre atıyorum. Ve yüreğimden çıkan zihnimde belirginleşen hayallerimi tek tek gerçekleştiriyorum.. Hayatıma taşıyorum..

Yani çıkıyorum yollara.. Öz’e doğru kendime ve Gaia’nin yüreğine doğru yolculuklara.. Bakalım hem kendi yüreğim, hem de Gaia’nın yüreği “Bir” atıyor mu ve bana neler fısıldıyor?!..

Yürek yolumda, ruhumu tanımak, yaratıldığım amacı bulmak, buraya gelmemin sebebini ise kendimi keşfetme yolculuğumda bulmak, her an keşfedip bulduklarımla yaşamımı ve yolumu yeni yeniden yaratarak geliştirmek niyetindeyim..

Ruhumun yaratıcı öz ile bağlantıda olduğunu bilerek, yaşamın önümde açılan yola bıraktığı mucizevi işaretleri izleyerek “Muhteşem Ben”i keşfetmek ve yaşamak.. Tüm bunları şimdi ve burada olmanın en büyüz haz ve keyfini yaşadığım doğal hayatın bütünlüğünde yapmak.. Gücümü tanımak.. ve en erdemli gerçeklik yolunda kullanarak yeni yaşamlar, güzellikler yaratmak.. Dünya Ana’nın neden beni bu kadar çok sevdiğini bulup, keşfedip, anlamak.. Ve bana bahşedilen bu muhteşem hayatta, kendime, Dünya Ana Gaia’ya ve Yüce Yaradan’a her an en iyi kendim olarak şükranlarımı ve minnettarlığımı sunmak.. Hayata- kendimin, ilgili herkesin ve bütünün hayrına olan- katkımı keşfetmek ve sunmak.. Bu kadar seviliyorsam vardır bir nedeni.. Buradaysam vardır bir sebebi.. Ben olarak yaşıyorsam vardır bir yapabildiğim.. Diyerek çıkıyorum bu yollara.. Bu sefer daha bir bilinçli ve paylaşmaya da istekli ve bir o kadar da niyetli.. Öz’ümden akanı paylaştıkça çoğalacağını bilerek ve bana iyi gelenin yine sevgili birilerine daha iyi gelebileceğini sezerek.. Ysşamın paylaştıkça daha da güzelleştiğini görerek, bilerek, hissederek.. Paylaşmanın yaptığım herşeye daha da bir farklı, güzel anlam kattığını bilerek çıkıyorum yeni yollara..

Şimdi artık seziyorum ki doğru sorular beni yüreğimin yolunda hakikate ulaştırdığı sürece her yolda kendimi daha çok farkedip yaşıyorum.. İçimde doğru yolu aldıkça dışımdaki güzellikleri daha çok farkediyorum. Dışımdaki güzelliklere hayranlıkla yaklaşıp yüreğimin götürdüğü yollarda yaşadıkça kendimi, Gaia’yı, yaşamı, hakikati daha da çok coşku ile sevebiliyorum.. Sevdikçe genişliyor, özgürleşiyorum, özgürleştikçe daha da çok seviyorum sadece olmayı.. olanı.. sevgilim yaşamı.. Ve sadece olduğum gibi “kendim olmayı”.

Yüreğim pırpır.. Yola çıkma vakti.. Sizlerle buluşmanın ayrı bir heyecanı var yüreğimde.. İçsel ve dışsal yolculukların en güzel ve özel an’larında buluşmak üzere güzel yüreklerinizde “Muhteşem Siz”lerle..

Hadi artık yolcu yolunda gerek..

Buarada baştan itibaren belirgin bir ayrım olsun, daha kolay ayırt edilsin diye yazılarımı 2 kategoride paylaşmaya niyet ettim.. İçsel yolculuklarımı “Chamalu” adı altında paylaşıcam.. Hem sadece gezi yazıları ya da içsel yürek yolu yazılarımla ilgilenen arkadaşlar için de bu kolaylık olur.. Bana göre “içim dışım bir, kendi halinde bir yürek yolu, hakikat iz sürücüsü, keşifçisiyim..” Dolayısı ile içimde ne oluyorsa dışımda da onu yaşıyorum kendi bilincimce ve o bağlantı ile, bütünle olan bağımızın farkındalığını gözler önüne sunmayı da çok seviyorum kendimce.. Dilerim sizler de seversiniz en az benim kadar..

Yine de gezi yazılarında daha somut yaşam severlerin damak tadına uygun keyifler olmasına özen göstemeye de niyet ettim ki gezilerin ayakları Gaia’ya basan, sağlam, güçlü, keyifli anlamları olsun ve gerek yüreklerimizde gerek hayatlarımızda yerlerini bulsun.. zira bu hayat ve bu boyut gerçekliğinde yaşam amacımız da bunu gerektirir.. Ruhum burada ve bu bedende Can bulduğuna göre.. Hadi tadını çıkaralım artık yaşamın.. Biraz da gezip tozalım.. Hayat olumlu hareketi sever.. Biz de sevelim..

Yolumuz hep Bir’likte açık olsun..

Sevgilerimle..

Nesli <3
Gaia Journey